آغاز بازنگری و تدوین قانون جامع حمایت از حقوق معلولان

علی ربیعی
علی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه شخصاً پیگیر قانون جامعه حمایت از حقوق معلولان و بازنگری برخی از بندهای آن هستم گفت: بازنگری این قانون و تدوین نهایی آن در دستور کار قرار گرفته است.

علی ربیعی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه یکی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان زیرمجموعه آن (بهزیستی) ارائه خدمات به معلولان و مددجویان است اظهار داشت: در سال‌‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف انجام شده است ضمن اینکه در حال حاضر با توسعه مراکز پیشگیری از معلولیت‌ها از سوی بهزیستی، بنا داریم تعداد افراد معلول ناشی از معلولیت‌های ژنتیکی‌های را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات بیمه‌ای، توانبخشی، پرداخت مستمری، ارائه تسهیلات ویژه به دانش‌آموزان معلولان و دانشجویان از جمله اقداماتی است که از سوی بهزیستی برای معلولان انجام می‌شود.

ربیعی گفت: در دولت تدبیر و امید برنامه‌های متنوعی برای معلولان و مددجویان پیش‌بینی شده است که این برنامه‌ها از سوی سازمان بهزیستی کشور اجرا خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و بازنگری آن در دستور کار دولت قرار دارد یا خیر گفت: بنده شخصاً پیگیر این موضوع هستم و به زودی تدوین و بازنگری این قانون در دستور کار قرار می‌گیرد.

ربیعی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود تا اواخر امسال بازنگری و تدوین این قانون به اتمام و در نهایت به تصویب هیئت وزیران برسد.

منبع: سلامت نیوز