اعلام آمادگی انجمن مددکاران اجتماعی ایران برای ارائه حمایت های اجتماعی به بازماندگان پلاسکو

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از آمادگی این انجمن برای ارائه حمایت های اجتماعی با بازماندگان حادثه ساختمان پلاسکو خبر داد.

سید حسن موسوی چلک در گفت و گو با ایسنا، ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه دلخراش، یکی از خدمات مورد نیاز در چنین شرایطی را ارائه خدمات و حمایت های اجتماعی به کسانی دانست که در گیر اینچنین حوادثی هستند و گفت: درحال حاضر از جمله افرادی که نیاز به این خدمات دارند می توان به بازماندگان این حادثه، کسانی که در این ساختمان مشغول کار بودند و اموالشان  را از دست دادند، مسئولین و همکاران فداکار و مسئولیت پذیر آتش نشانی و کسانی که در جریان امداد رسانی هستند، اشاره کرد.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه افزود: وقوع حادثه‌ها طبیعی و غیرطبیعی بخشی از زندگی هر انسانی محسوب می‌شود که هیچ انسانی علاقمند نیست در زندگی او این اتفاقات ناخوشایند و دلخراش بیفتد؛ اما امروز باید پذیرفت که ساختمان پلاسکو در اثر آتش سوزی تخریب شده و بازاریان شاغل در این ساختمان دارایی هایشان را از دست دادند و از همه مهمتر روحیه خود را هم ممکن است در کنار دارایی ها، از دست داده باشند.

وی ادامه داد: به همین دلیل در کنار خدمات امدادی و آوار برداری که از اقدامات ضروری در ابتدای وقوع این حادثه محسوب می شود ارائه خدمات مددکاری اجتماعی با هدف بستر سازی برای پذیرش این واقعیت و ایجاد امید و انگیزه برای بازگشت به زندگی اجتماعی برای بازماندگان و افراد درگیر این حادثه بسیار مهم قلمداد می شود.

موسوی چلک در پایان اشاره کرد: انجمن مددکاران اجتماعی ایران در راستای وظیفه حرفه ای و انسانی خود آمادگی شان را برای ارایه حمایت های اجتماعی به بازماندگان این حادثه و افراد درگیر به وزارت کشور، سازمان مدیریت بحران کشور، شهرداری تهران، استانداری تهران و سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرده است.

صبح روز پنجشنبه ۳۰ دیماه ۹۵ ساختمان تولیدی و تجاری پلاسکو که حدود ۵۶۰ واحد تولیدی و صدها نفر در آن مشغول فعالیت بودند در اثر آتش سوزی به صورت کامل ویران شد و چندین نفر از مأموران آتش نشانی تهران زیر آوار آن جان باختند.