پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

افزایش ۲۰ درصدی یارانه مراکز بهزیستی

دکتر همایون هاشمی

دکتر همایون هاشمی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ۲۰ درصدی یارانه مراکز تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: تاکنون چندین جلسه برای مناسب سازی معابر و اماکن با مسئولان دستگاههای مختلف برای استفاده معلولان تشکیل شده است.

همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: براساس برنامه ریزیهای انجام شده و همچنین حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سه ماه پایانی سال علاوه بر افزایش یارانه مراکز ، مستمری مددجویان تحت پوشش نیز اضافه خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته نیز مستمری مددجویان ۲۰ درصد افزایش یافته است و امسال نیز واریز این افرایش مستمری و یارانه مراکز از ماه آینده آغاز خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در حوزه خدمات یارانه، مستمری، کمک توانبخشی، لوازم و هزینه‌های تحصیلی از سه میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار حمایت می‌ شود ، گفت: علاوه بر خدمات مستقیم روزانه به دو هزار و ۵۰۰ نفر نیز خدمات موردی ارائه می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد اشتغال مددجویان نیز گفت: برنامه ریزی و طرحهای زیادی را در سال جاری به منظور اشتغال و توانمندسازی مددجویان تحت پوشش انجام داده ایم و تا کنون نیز بسیاری از آنها اجرایی شده است و سال ۹۲ را نیز سال اشتغال نامگذاری کرده ایم.

هاشمی از برگزاری جلسات مختلف با مسئولین دستگاهها به منظور مناسب سازی معابر و اماکن خبر داد و تاکید کرد: با توجه به اینکه باید اماکن و معابر برای استفاده راحت معلولان مناسب سازی شوند بر همین اساس چندین جلسه با دستگاهها برگزار شده که البته نتایج آن در تهران و البرز تا حدودی مشهود است اما تا رسیدن به حد مطلوب فاصله وجوددارد و باید تلاشها و هماهنگیهای زیادی انجام شود که آن نیز در دستور کار قرار دارد.
منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط