پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

اولین دوره آموزشی-تخصصی نقش مددکاران اجتماعی در بلایای طبیعی برگزار شد

اولین دوره آموزشی-تخصصی نقش مددکاران اجتماعی در بلایای طبیعی

اولین دوره آموزشی-تخصصی نقش مددکاران اجتماعی در بلایای طبیعی

در راستای اجرای تفاهم نامه ای که انجمن مددکاران اجتماعی ایران با سازمان جوانان جمعیت هلال احمر منعقد نموده است اولین کارگاه آموزشی-تخصصی مداخلات اجتماعی در بلایا با حضور تعدادی از اعضای انجمن مددکاران اجتماعی ایران و تعدادی از کارشناسان سازمان جوانان هلال احمر در اردوگاه مهر بندر انزلی برگزار شد.

کبری محمدی، مسئول کارگروه مددکاری اجتماعی در بلایای طبیعی انجمن مددکاران اجتماعی ایران و کارشناس مسئول خدمات بشر دوستانه و امدادی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: این کارگاه که با حضور ۱۰ نفر از اعضای انجمن مددکاران اجتماعی شعبه استان گیلان و ۳۰ عضور دیگر انجمن از سایر استانهای کشور به مدت سه روز برگزار گردید، با هدف آشنایی مددکاران اجتماعی با مباحث امداد و نجات و نیز اهمیت نقش مددکاران در ارائه حمایت های روانی-اجتماعی در بلایا ارائه شد.

وی افزود: مباحث مطرح شده در این دوره شامل مبانی تئوریکی امداد و کمک های اولیه، آموزش کاربردی امداد و کمک های اولیه، آموزش مقابله با بلایای طبیعی و مبانی مربوط به نقش مددکار اجتماعی در بلایای طبیعی بودند که توسط دکتر نادر حقی  و دکتر فردین علیپور ارائه شدند.

محمدی همچنین گفت: تشکیل ۶ کارگروه در حوزه های نقش مددکاران اجتماعی قبل، بعد و در حین بلایا از دیگر فعالیت های این کارگاه بود که پس از کار کارگاهی توسط آنها، نتایج هر یک ارائه و مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تجلیل از اساتید و پیشکسوتان مددکاری اجتماعی از دیگر برنامه های برگزار شده در این دوره بود.

برای مشاهده ی عکس های این دوره ی آموزشی تخصصی اینجا را کلیک نمایید.

منبع: روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

۰

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. مدیر سایت

   با سلام و احترام
   تمام همایش ها و نشست های مرتبط با انجمن از طریق سایت اعلام می شود.گاهی اوقات علاوه بر سایت از طریق پیامک هم اطلاع رسانی می گردد.بعضی دوره ها مثل همین دوره آموزشی خاص کسانی است که عضویت انجمن را دارند که به دلیل محدودیت تعداد افراد، بصورت ثبت نام انجام می شود.

   ۰
   پاسخ
 1. جواد طلسچی یکتا

  با سلام و تشکر فراوان از جناب آقای موسوی چلک به جهت برگزاری این دوره آموزشی بسیار خوب و پر محتوی.ضمناً از زحمات بیدریغ سرکار خانم کبری راد (نماینده شعبه گیلان) هم، به جهت پیگیری اهداف متعالی انجمن مددکاران اجتماعی ایران در استان گیلان، بینهایت ممنون و متشکریم.

  ۰
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.