برنامه‌های بهزیستی در روز جهانی معلولان/ شعار روز جهانی معلولان

سازمان بهزیستی
سازمان بهزیستی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در آستانه روز جهانی معلولان برنامه های بهزیستی در این روز را اعلام کرد.

یحیی سخنگویی با اشاره به اقداماتی که در حوزه توانبخشی صورت می گیرد، گفت: خوشبختانه فعالیت های بسیار زیادی توسط بهزیستی در این حوزه صورت گرفته است و تمام تلاش در راستای بهبود کیفیت خدمات انجام می شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: البته مشکلاتی از جمله نبود بودجه لازم وجود دارد اما تلاش می شود اقداماتی که صورت می گیرد به بهترین نحو باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: حضور انجمن های مردم نهاد در حوزه معلولان یکی از مهم ترین اقداماتی است که در این بخش بسیار موثر است و با استفاده از مشارکت های مردمی به درصد بیشتری از معلولان خدمات رسانی کنیم.
سخنگویی در ادامه با اشاره به روز جهانی معلولان افزود: شعار این روز (۱۲ آذرماه)  “موانع را بشکنیم و درها را باز کنیم” تعیین شده است و سازمان بهزیستی در سراسر کشور برنامه های جامعی را به همین منظور در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه حضور معلولان در جامعه ضرورت دارد، گفت: با یکپارچه سازی معلولان و ورود آن ها به جامعه باید از حداکثر ظرفیت های این افراد استفاده کنیم.
معاون امور توانبخشی با بیان اینکه هزینه نگهداری معلولان بالاست، خاطرنشان کرد: در این راستا یکی از اقدامات مطلوبی که در دستور کار قرار دارد، طرح مراقبین خانگی از معلولان است که در حال انجام است و امیدواریم به سرانجام مطلوبی برسد.

منبع: شبکه ایران