تدابیر ویژه برای بیخانمان های تهران با آغاز فصل سرما

معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از طرح ویژه شناسایی و جذب متکدیان و ساماندهی افراد کارتن خواب با شروع فصل سرما خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی صادقی با اشاره به آغاز فصل سرما در ۶ ماهه دوم سال گفت: در راستای ساماندهی افراد کارتن خواب و بی پناه، سازمان خدمات اجتماعی تهران، فعالیت‌های خود را منظم تر و با برنامه ریزی دقیق تری شروع کرده است.


صادقی اتمام کار کشاورزی در استان های دیگر و هجوم کارگران جویای کار در فصل سرما به تهران را یکی از عوامل مهم افزایش تعدادکارتن خواب ها عنوان کرد و افزود: در این موقع از سال مراجعه به مددسرا افزایش یافته و مراکز اضطراری سازمان خدمات اجتماعی جدی تر شروع به کار خواهند کرد.
وی با بیان اینکه جذب و ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها همواره در دستور کار و همکاری سازمان خدمات اجتماعی، نیروی انتظامی و همچنین سازمان بهزیستی قرار دارد تصریح کرد: به همین منظور ۳۰ واحد گشت فوریت‌های اجتماعی به همراه ۶۰ مددکار برای جذب و ساماندهی کارتن خواب ها فعالیت می کنند.
معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی با تاکید بر اینکه سال گذشته حتی یک گزارش فوت از کارتن خواب ها بر اثر سرما نداشته ایم خاطرنشان کرد: سازمان خدمات اجتماعی ۱۶ مددسرای دائمی و اضطراری دارد که ظرفیت آنها در طول شب ۱۴۵۰نفر است که در فصل های سرد سال به ۲۵۰۰ نفر افزایش می یابد.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، وی گفت: سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران همانند هر ساله از مردم می‌خواهد که محل حضور کارتن‌خواب‌ها را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا جهت جابه‌جایی‌ آنها به گرم‌خانه‌ها اقدام شود.