پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

تقویت مددکاری،کاهش هدفمند جمعیت کیفری را بدنبال دارد

مدیرکل زندانهای خوزستان در بازدید پیش بینی نشده از زندان مسجدسلیمان با اشاره به اینکه اقدامات حمایتی و مددکاری،می تواند کاهش جمعیت کیفری را بدنبال داشته باشد ،تصریح نمود: اعطای امتیازات آیین نامه ای به زندانیان باید هدفمند و امتیاز محور باشد.

وی در جمع کارکنان و رئیس زندان این شهر افزود:اصلاح و تربیت شامل بخش های مختلف کار زندانبانی می شود که مددکاری از جمله این ابزارهاست.

رضا پوستچی اصلاح مجرمین را باقیات صالحات دانست و تصریح کرد: تلاش برای اصلاح رفتارهای مجرمانه،ترک رفتارهای پر خطر زندانیان و تأثیر پذیری زندانیان از آموزه های اصلاحی تربیتی از دیگر مؤلفه های تربیتی است که هر چه میزان نمود و بروز آثار تربیتی بر زندانی افزونتر و میزان اطمینان از عدم تکرار جرم در فرد بیشتر باشد، می بایست ارائه خدمات مددکاری و حمایتی هم افزونتر گردد.

وی با تأیید تحولات بسیار خوب رفتاری زندانیان و محیط زندان مسجد سلیمان، رضایتمندی مردم و خانواده های زندانیان را از ارتقای سلامت جسمی و رفتاری زندانیان برترین پاداش کار زندانبانان برشمرد و ضمن تقدیر از کریمی رئیس زندان و کارکنان زندان مسجدسلیمان ،ابراز امیدواری کرد که با تداوم مدیریت کیفیت بتوان توفیقات و خدمات بیشتری را به مردم شریف ارائه داشت.
گفتنی است مدیر کل زندانهاهای خوزستان و هیأت همراه با همراهی رئیس زندان، در تمامی اندرزگاههای زندان حضور یافت و با تمامی زندانیان از نزدیک دیدار و ضمن استماع مسائل و مشکلات زندانیان ، دستورات لازم را برای ارتقای خدمات حمایتی،مددکاری و معاضدتی زندانیان صادر کرد.

منبع: روابط عمومی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی

۰

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.