پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

سوء استفاده از معضل فقر برای اهداف سیاسی ظلم به جامعه است

به گزارش ایرنا، سید حسن موسوی چلک پنجشنبه شب در همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی در گناباد افزود: جامعه نیازمند تبیین حقوق شهروندی و مدارای اجتماعی است و فرهنگ مدارا باید به عنوان یک ضرورت در بخشهای مختلف جامعه نهادینه شود.
وی اظهار کرد: وجود ۱۵ میلیون پرونده قضایی، ۱۷ هزار نفر تلفات تصادفات رانندگی و ۶ هزار پرونده خشونت در دستگاه قضایی و همچنین معضل طلاق نشان دهنده نهادینه نشدن مدارای اجتماعی در جامعه است.
وی گفت: همچنین به دلیل نبود مدارای سیاسی در جامعه پیروزی و شکستهای سیاسی به شکل صحیح در جامعه نمود نمی یابد.
موسوی چلک افزود: تلاش برای تقویت نگاه اجتماعی در بخشهای مختلف و مجازاتهای جایگزین از جمله رویکردهای انجمن مددکاری اجتماعی ایران است.
وی اظهار کرد: با ترویج فرهنگ مدارای اجتماعی می توان فاصله عاطفی، بی تفاوتی اجتماعی و معضلات و پرونده های اجتماعی و قضایی را در جامعه کاهش داد.
وی رویکرد امنیتی، نظامی، قضایی و سیاسی برای حوزه اجتماعی را کارساز ندانست و گفت: تهدید جدی برای کشور ضعف بخش اجتماعی است که باعث اختلال امنیت اجتماعی افراد می شود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران افزود: ادارات دارای ماهیت اجتماعی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) باید رویکرد سلامت و آینده نگری را در اولویت اقدامات خود قرار دهند زیرا اقتصاد مقاومتی بدون حفظ سرمایه های اجتماعی محقق نمی شود.
فرماندار گناباد نیز در این همایش گفت: تنش ها و درگیری های فردی در صدر پرونده های قضایی این شهرستان قرار دارد و این حاکی از ضرورت توجه بیشتر به مددکاری و مددیاری اجتماعی است.
محمد علی نبی پور افزود: در جامعه ما به مددکاری فردی توجه شده ولی مددکاری اجتماعی مورد عنایت قرار نگرفته است که باید از ظرفیتهای بخشهای فرهنگی و اجتماعی برای کاهش مشکلات بهره گرفت.
وی اظهار کرد: دولت یازدهم در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت و مطالعات خوبی انجام داده که حاصل آن تدوین سند نهایی برای اجرا در کشور است.

۰

مطالب مرتبط