سیزدهمین نشست گفتگوی اجتماعی با حضور مسئولین استانی انجمن برگزار شد

به بهانه کنگره بین المللی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در ایران، صبح روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه ۹۶ نشست یک روزه گفتگوی اجتماعی با موضوع چشم انداز مددکاری اجتماعی در ۲۰ سال آینده با حضور مسئولین استانی انجمن برگزار گردید.

در این نشست که در سالن جلسات سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقداماتی که در راستای اجرای کنگره بین المللی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی انجام شده نظرات کارشناسی در خصوص آسیب شناسی مددکاری اجتماعی طی ۶۰ سال گذشته و نکات لازم برای ترسیم چشم انداز این حرفه در دو دهه آینده در ایران مطرح شد.

سید حسن موسوی چلک افزود: وضعیت جامعه امروز دنیا تغییر کرده و مددکاری اجتماعی نیز باید متناسب با آن به روز گردد.
وی اظهار نمود: مددکاری اجتماعی در دنیای امروز باید نیاز محور، جامعه محور، سلامت نگر و آینده نگر باشد و در غیر اینصورت اثربخش نخواهد بود.
موسوی چلک همچنین با اشاره به کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در ایران افزود: این کنگره بین‌المللی و با حضور شخصیت های حقیقی و حقوقی از کشورهای مختلف آسیا و اروپا برگزار می‌شود.
وی گسترش ارتباطات بین‌المللی را یکی از استراتژیهای اصلی انجمن مددکاران اجتماعی ایران دانست و عنوان کرد: مددکاری اجتماعی ایران باید از تجارب سایر جوامع بهره بگیرند ضمن اینکه تجارب موفق ما قطعاً میتواند برای خارجی ها جالب و آموزنده باشد و بنابراین هدف ما ایجاد یک ارتباط موثر دوجانبه با جامعه جهانی است.
رئیس انجمن همچنین اعلام کرد: خروجی این کنگره تعیین چشم انداز مددکاری اجتماعی در دو دهه آینده خواهد بود و قطعاً برای ترسیم این چشم انداز از همه ظرفیت های موجود این حرفه بهره خواهیم گرفت.