پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

فعالیت انجمن مددکاری اجتماعی در ۲۰ استان کشور

سیدحسن موسوی چلک

سید حسن موسوی چلک در حاشیه بازدید از انجمن مددکاری گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: انجمن مددکاران اجتماعی ایران سابقه آن به ۱۳۴۰ برمی گردد که تقریبا بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و این انجمن نیز در ۲۰ استان شعبه دارد.
وی افزود: در حال ایجاد شعبات استانی هستیم که بتوانیم ارتباط بین مددکاران اجتماعی را در دستگاههای مختلف اعم از بخش های دولتی و غیردولتی فراهم کنیم تا بتوانند از نتیجه این تعامل و از ظرفیت ها استفاده کنند.
موسوی چلک گفت: بحث تشکیل کار گروهی تخصصی مرتبط با حوزه مددکار اجتماعی، آسیب های اجتماعی، سیاست گذاری اجتماعی، سالمندان، خانواده، کودکان، بلایای طبیعی، صنعت و روابط کار، سکونتگاه غیررسمی، آموزش و پژوهش، توانبخشی و حوزه آموزش از جمله اهداف پیش بینی شده است.   وی تصریح کرد: همچنین برای اولین بار سرود ملی مددکاران اجتماعی در اداره ارشاد به ثبت رسیده است.   موسوی چلک در ادامه خاطر نشان کرد: ثبت خاطرات و آموخته های پیشکسوتان مددکاران اجتماعی از دیگر برنامه هاست و  باید این آموخته ها را به نسل جدید منتقل کنیم و در این راستا، ثبت خاطرات را شروع کرده که تبدیل به کتاب خواهیم کرد.   وی گفت: بحث عضویت در فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی از دیگر برناه ها بود که در ۱۷ تیرماه ۹۱ به عضویت در آمدیم و الان هم کمیته فعال شده است.   وی افزود: اقداماتی که در حوزه ایران انجام شده از طریق فدراسیون باید به دنیا معرفی شود و طبیعتا تجارب و دانش جهانی را به کشور و به جامعه مددکاری منتقل کنیم.   موسوی چلک  افزود: در جشنواره ایده های برتر اجتماعی، بحث مالکیت معنوی آثار فرهنگی، آثار مکتوب، سرود، اختراعات صنایع و موضوعات شبیه به این نیز مورد توجه قرار می گیرد.
وی افزود: با وزارت دادگستری و ریاست شورای سیاست گذاری و وزیر دادگستری مکاتباتی داشتیم و مکاتبات درحال پی گیری است و امیدواریم این اتفاق تا چند سال آینده بیفتد و داشتن تندیس ایده های اجتماعی و جشنواره از جمله برنامه هاست.

وی گفت: همانطور که در جشنواره خوارزمی کسب مقام و فرصت، امتیاز محسوب می شود، امیدواریم این اتفاق هم در حوزه اجتماعی بیافتد و این جشنواره در سال آینده برگزار شود..

موسوی چلک جشنواره زوجین مددکار اجتماعی را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و گفت: این جشنواره ۳۰ آذرماه برگزار می شود.       وی افزود: بررسی ها نشان داده اختلافات و جدایی زوجین در بین مددکاران خیلی پایین است و این فرصتی برای تشویق مددکاران اجتماعی به ازدواج است و الگوی خوبی در کشور محسوب می شود.

وی در ادامه افزود : مراسم تقدیر از چهره های ماندگار مددکار اجتماعی را هم در برنامه داریم که در دی ماه برای اولین بار برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر مورخ ۸/۹/۱۳۹۱

۰

مطالب مرتبط