مؤسسات خیریه بهزیستی حق هیچگونه جذب کمک‌های مردمی از سطح شهر را ندارند

معاون امور مشارکت‌ها، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان تهران در آستانه ماه مبارک رمضان در خصوص فعالیت موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی، اعلام کرد که موسسات خیریه بهزیستی حق هیچگونه جذب کمک‌های مردمی از سطح شهر را ندارند.

نورالدین فائقی تاکید کرد: موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به هیچوجه حق جذب مشارکت‌های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی به صورت چاپ قبض، نصب صندوق، از طریق فضای مجازی، ایستادن در میادین مرکزی و خیابان‌های اصلی و پر تردد شهرها بدون اخذ مجوز جلب و جذب از کمیسیون ماده ۲۶ بهزیستی استان تهران را ندارند.

وی تصریح کرد: گاهی مشاهده می شود که برخی سوء استفاده‌ها از مردم در فضای مجازی تحت عنوان موسسات خیریه و مراکزی از این دست صورت می‌گیرد بنابراین به هموطنان توصیه می‌شود به اینگونه پیام‌ها کاملا بی‌توجه باشند و به آنها اعتماد نکنند.
وی اضافه کرد: فهرست موسسات خیریه مجاز تحت نظارت بهزیستی استان تهران در سایت بهزیستی استان موجود است و این لیست، ماهیانه به روزرسانی می‌شود.
معاون امور مشارکت‌ها، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان تهران یادآور شد: هموطنان می‌توانند برای آگاهی از وضعیت موسسات خیریه و استعلام آن به پایگاه اطلاع‌رسانی بهزیستی استان تهران به نشانی www.behzistitehran.org.ir مراجعه کنند.
فائقی با اشاره به نزدیکی به ماه مبارک رمضان با تاکید بر اینکه تاکنون به هیچ موسسه خیریه‌ای از سوی بهزیستی مجوز جلب و جذب مشارکت‌ها در سطح شهر داده نشده است، گفت: موسسات خیریه می‌توانند در صورت تقاضا به صورت موردی و موقت برای ایامی مانند عید سعید فطر، مجوز جلب و جذب را از بهزیستی استان تهران اخذ کنند.
وی افزود: هموطنان می‌توانند برای جلوگیری از سوء استفاده از عواطف نوع‌دوستانه مردم در صورت مشاهده مواردی از این دست موضوع را از طریق سامانه پیامکی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با شماره ۳۰۰۰۸۵۳۰ و همچنین شماره تماس ۸۸۸۷۹۱۵۸ مربوط به دبیرخانه کمیسیون نظارت بر مراکز و موسسات غیر دولتی بهزیستی استان تهران اطلاع دهند.
منبع: روابط عمومی بهزیستی استان تهران