پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

هشدار سازمان ملل درباره مصرف مواد مخدر ناشناخته نوین

به گزارش ایرنا یوری فتدوف مدیر اجرایی سازمان مبارزه با مواد مخدر و قاچاق سازمان ملل روز چهارشنبه گفت، که روند خطرناک تازه ای در مصرف مواد مخدر به وجود آمده است و کنترل توزیع و مصرف آن بسیار مشکل می باشد.
این سخنان در حالی بیان می شود که بنا بر یک گزارش تازه سازمان ملل درباره مصرف مواد مخدر در جهان، مصرف مواد مخدر سنتی به مانند هروئین در برخی نقاط جهان، رو به کاهش گزارش شده است.
یافته های این گزارش نشان می دهد که مصرف مواد مخدر روانگردان و سو استفاده از داروهای پزشکی برای مصرف مخدر رو به گسترش می باشد.
بر اساس گزارش سازمان ملل، خرید اینترنتی برخی مواد مخدر نوین به مانند میو میو یا ادویه به آسانی صورت گرفته و این درحالیست که مصرف آن می تواند تاثیر خطرناکی داشته باشد.
گزارش سازمان ملل همچنین نشان می دهد که افغانستان هنوز پیشتاز تولید تریاک در جهان بوده و ۷۵ درصد تریاک جهان را به تنهایی تولید می کند.
سازمان ملل می گوید با وجود تلاش گسترده دولت افغانستان برای گسترش آگاهی عمومی درباره مواد مخدر و مضرات آن، هنوز ۱۷ ولایت افغانستان زیر کشت مواد مخدر قرار دارند.
سازمان ملل در گزارش خود تاکید می کند که رابطه ای مستقیم میان بی ثباتی و افزایش تولید تریاک وجود داشته و مناطقی مانند هلمند، قندهار و زابل بیشترین سهم تولید و حضور گروه هایی جنایتکار را به خود اختصاص می دهند.
طی سال ۲۰۱۱ در ۱۳۱ هزار هکتار از اراضی افغانستان، بیش از پنج هزار و ۸۰۰ تن مواد مخدر کشت شده است.
سطح کشت مواد مخدر در آن کشور در سال ۲۰۱۲ افزایش یافته و به بیش ۲۳۶ هزار هکتار رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. قاسمیانی مددکار

  مددکاری رشته ای با ارزش وامید با زماندکان واسیب دیدکان روحی ومادی است متاسفانه درجامعه ومسئولین دولتی مددکاری نا شناخته مانده واکرهم داشته باشند میدانی برای جولانکاه ان نیست یادم هست ریاست بیمارستان سابق می کفت جلسه ای در استان داشتیم که همکی مدیران نظر داشتند اکر می خواید قدرت مدیریت داشته باشید نکذارید مددکاری قوت ونیرو پیدا کندمحدودش کنید جراکه مددکار قدرت مانور ازتون می کیرد متاسفانه تا دید مسولین عوض نشود ودیدگاه صرف پزشک سالارانه درمدیریت وخدمات درمانی باشد ارایه مددکاری ضعیف وناتوان است

  ۰
  پاسخ
 2. مرتصی نعمت دوستدار شما

  از اینکه بعد از سالها میبینم جمعی از عزیزان جوان با مدیریت برادر ارجمند استاد موسوی به فکر افتاده اند که مددکاری اجتماعی را در جهت اهداف واقعی خود هدایت کنند بسیار جوشحالم وبرایشان ارزوی موفقیت هر چه بیشتر دارم   علیرغم اینکه هیچوت دیر نیست ولی دیر بهتراز هیچوقته.موفق وموید باشید. 

  ۰
  پاسخ
  1. مدیر سایت

   استاد ارجمندجناب آقای نعمت
   با سلام و احترام
   همه این کار ها به همت همکاران ومددکاران اجتماعی داوطلب است.رهنمود های شماواساتیدوپیشکسوتان دیگر و علاقه جوانان پشتوانه من است.من هم یکی ازمددکاران اجتماعی هستم که فکر میکنم ظرفیت های نهفته مددکاری اجتماعی را بایدباتلاش و پشتکار شکوفا کرد.
   موسوی چلک

   ۰
   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.