پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

وزیر کشور در دیدار با مددکاران اجتماعی: شما اقدام کنید من حمایت می کنم!

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر  از حمایت کامل وزارت متبوع خود را از طرح های مددکاران اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعی ایران، دکتر رحمانی فضلی صبح امروز پنجشنبه در ادامه سلسله نشستهای ستاد مبارزه با مواد مخدر با گروه های مرجع حوزه اجتماعی، با جمعی از مددکاران اجتماعی کشور دیدار کرد.

وی در این نشست با اشاره به اهمیت اجتماعی کردن مساله مبارزه با مواد مخدر گفت: هر زمانی که مردم پای کار آمده و منافع ملی مردم تعیین کرده‌اند کارها درست شده است و این بدین معناست که امنیت پایدار با حضور مردم صورت می‌گیرد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه نادرست برخورد با معتادان و خانواده‌های آنان در جامعه گفت: با این برخوردها به نظر من می‌شود فرهنگ مبارزه با اعتیاد را اجتماعی کرد و چون معتاد امیدی به بازگشت ندارد، راه اعتیاد را ادامه می‌دهد و حتی برای تامین مخارج اعتیاد خود به توزیع مواد مخدر روی می‌آورد. به گونه‌ای که ۸۰ الی ۸۵ درصد معتادان توزیع کننده نیزهستند و به دلیل اینکه به ته خط رسیده‌اند از مسائل هراسی ندارند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدربه مددکاران حاضر در جلسه گفت: من با شما اتمام حجت کرده و از شما می‌خواهم در زمینه تشکیل سمن خیریه‌ها، نهادهای مهارت‌آموزی، واحدهای تولیدی کوچک به خصوص برای خانوارهای معتادان اقدام کنید و به عنوان وزیر کشور از شما حمایت خواهم کرد.

وزیر کشور همچنین از ایجاد بانک اطلاعاتی از توانمندی‌های معتادان خبر داد و گفت: باید گفت از معتادانی که در زمینه تئاتر، سرود، ورزش، هنر و … فعالیت دارند باید حمایت شود و باید این افراد را با شخصیت‌دهی به چرخه درمان بازگردانیم./ پایان

۰

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. MEHRDAD

  با سلام لطفا داد ما مددکاران را برای شرایط احراز پست مددکاران که تمام رشته های میتواند پست مددکاری را کسب کنند را بگوش آقای وزیر برسانید اقای چلک بخدا ما مددکاران دانشگاه علوم پزشکی دیگه خسته شدیم

  ۰
  پاسخ
 2. مریم السادات سپید ه دم

  با سلام به سهم خودم از زحمات آقای موسوی در خصوص احیا رشته مددکاری اجتماعی در ایران کمال تشکر و سپاس را دارم

  ۰
  پاسخ
 3. کاوه امیدی

  با تشکر و قدردانی از جناب موسوی چلک برای برقراری ارتباط با مسئولان کشوری و انجمن خواهشمند است به صورت دورهای در این دیدارها و نشست ها ازدیگر مددکاران نیز دعوت بعمل آید.تا کسب تجربه باشد. باتشکراز همت عالی شما

  ۰
  پاسخ
 4. محمد

  بازهم به غیرت موسوی چلک که این گونه جای پای مددکاران اجتماعی را باز می کند.نمی دانم چرا عده ای نمی تواننداین اقدامات را ببینند.

  ۰
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.