نیازمند طرح نو در مددکاری اجتماعی ایران هستیم

photo_2017-11-28_23-45-24

مددکاری اجتماعی درایران و جهان باید با نیازهای روز بازتعریف شود و این اتفاقی است که امیدواریم در کنگره بین المللی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی درایران بیفتد.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، صبح امروز در افتتاحیه نشست مدیران کلینیک های مددکاری اجتماعی استان تهران با بیان این مطلب تأکید کرد: جامعه مددکاری اجتماعی ایران میزبان این کنگره  هستند و بدون شک کمک همه می تواند بر ارتقای کیفی آن بیفزاید.

موسوی چلک در این جلسه ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای برگزاری اولین کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در ایران اظهار داشت: این کنگره نقطه عطفی در تاریخ مددکاری اجتماعی ایران خواهد بود و ما در نظر داریم ضمن مستند سازی اقدامات ارزشمند ۶۰ سال گذشته و سپاسگزاری از مددکاران اجتماعی که طی این ۶۰ سال در این حرفه اثرگذار بوده اند، با بهره گیری از تجارب داخلی و بین المللی چشم انداز ۲۰ سال آینده مددکاری اجتماعی ایران را ترسیم کنیم چرا که امروزه در دنیا انتظارات از مددکاران اجتماعی متفاوت شده است.
موسوی چلک اضافه کرد: ضمن قدردانی مجدد از اقداماتی که تا کنون انجام شده، معتقدیم نیازمند طرح نو درانداختن در مددکاری اجتماعی ایران هستیم تا از مددکاری اجتماعی مشکل محور و گذشته محور و … به مددکاری اجتماعی نیازمحور و آینده نگر برسیم.

در این نشست،  علاوه بر مدیران کلنیکهای مددکاری اجتماعی، برخی از اعضای هیات مدیره کانون کلینیکها، دکتر اصغر باقری مدیر کل بهزیستی استان تهران و برخی دیگر از مسئولین مرتبط نیز حضور داشتند.