ابلاغ اعتبار حمایت اجتماعی از افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی

اختلال هویت جنسی
اختلال هویت جنسی

سید حسن موسوی چلک ،مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: به منظور حمایت اجتماعی از افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی از محل اعتبارات کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی وزارت‌خانه در سال جاری مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار در ۳۰ مهر به ذی حساب‌های بهزیستی استان‌ها ابلاغ شده بود تا بر اساس دستور العمل های سازمان بهزیستی کشور برای کمک به هزینه های درمان و درمان های جانبی  این افراد استفاده شود.

وی افزود : با توجه به اعلام نیاز حوزه‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعتبارات بین استان‌ها توزیع شد لذا به منظور تسهیل در دریافت خدمات، افراد مشمول می ‌توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی استان‌ها در صورتی که شرایط دریافت خدمات را داشته باشد از خدمات بهره مند شوند.

چلک اضافه کرد: با توجه به ابلاغ بخشنامه مربوط به هزینه‌های جراحی افراد دارای اختلال هویت جنسی مبنی بر پذیرش بیمه‌ها و پذیرش سازمان‌های بیمه گر برای پرداخت هزینه‌های جراحی بر اساس دفترچه انتظار این است که سازمان بهزیستی به صورت فعال تر درخصوص بهره مندی از این بخش نامه اقدام کند.

مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه بیان داشت: افرادی که برای جراحی اقدام می کنند باید مراحل قانونی مبنی بر تائید پزشک معتمد، تائید پزشک قانونی، اخذ مجوز از مراجع قانونی و …. را داشته باشد.

منبع:خبرگزاری فارس مورخ۶/۹/۱۳۹۱ شماره: ۱۳۹۱۰۹۰۱۰۰۰۳۹۵