اعزام کاروان‌های جهادی به روستاهای زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی

رییس سازمان جوانان هلال‌احمر از اعزام جوانان در قالب کاروان‌های نیکوکاری جهاد رمضان، به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌‌شرقی در روزهای آتی خبر داد.

محمد جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه تخریب‌های زلزله روز گذشته در استان آذربایجان‌شرقی بیشتر در بافت‌های روستایی رخ داده، تاکید کرد: با توجه به برگزاری اردوهای جهادی رمضانیه جوانان هلال‌احمر در سراسر کشور، بخشی از توان و قابلیت‌های جوانان عضو هلال‌احمر در این اردوها، پس از پایان عملیات آواربرداری در مناطق زلزله‌زده به سمت روستاهای تخریب شده گسیل خواهد شد تا در کنار دیگر نهادهای مسئول در امر بازسازی، اقدامات تخصصی خود با رویکرد اجتماع‌محور را اجرایی کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: علاوه بر حضور جوانان امدادگر استان آذربایجان‌شرقی در صحنه‌های نجات جان هموطنان، نزدیک به یکهزار امدادگر واجدشرایط در قالب چندین تیم از استان‌های مجاور برای اعزام به این مناطق آماده شده‌اند تا در صورت اعلام نیاز سازمان امداد و نجات به منطقه گسیل شوند.

رییس سازمان جوانان هلال احمر در ادامه افزود: خدمات گروه‌های جهادی و امدادی جوانان هلال احمر بیشتر در قالب تیم‌های خدمات کمک‌های اولیه و توزیع اقلام، تیم‌های حمایت روانی – اجتماعی پس از حادثه، خدمات اولیه عمرانی و برنامه‌های فرهنگی به بازماندگان و کودکان، اهدای خون و … است.

جعفریان در پایان خدمات‌اجتماعی و حمایت روانی به داغ‌دیدگان زلزله و بازسازی مساجد و مدارس روستاها را از اولویت‌های جوانان اعزامی به مناطق زلزله‌زده عنوان کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا