تبلیغات مواد مخدر در آینده ای نزدیک!

مهدی سروی همپا
مهدی سروی همپا

رئیس کارگروه آموزش و پژوهش انجمن مددکاران ایران از آغاز به کار سیستمی جدید در عرضه مواد مخدر در کشور خبر داد.
تبلیغات مواد مخدر در آینده ای نزدیک!
به گزارش افکارنیوز، مهدی سروی همپا،با اعلام مطلب فوق گفت: در حال حاضر شاهد تحول عظیم و خطرناکی در سیستم عرضه مواد مخدر در کشور هستیم؛ تحولی که در آن مصرف کنندگان تبدیل به عرضه کنندگان مواد مخدر شده اند.

سروی در تشریح خطرات عرضه جدید در این سیستم گفت: این بدان معناست که در شیوه جدید، عرضه کنندگان مواد مخدر که همان مصرف کنندگان این مواد هستند برای فروش بیشتر و تامین هزینه مصرف خود اقدام به جذب مشتری می کنند. این در حالی است که تا پیش از این فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر تنها فروشنده و پخش کننده این مواد بودند و اقدام به جذب نمی کردند.

این مددکار اجتماعی فعال در عرصه ترک اعتیاد افزود: با توجه به این شیوه جدید عرضه مواد مخدر، ما در آینده شاهد تبلیغات مواد مخدر خواهیم بود. مساله ای که تا پیش از این نظیرش را نداشتیم.

کارشناس مددکاری اجتماعی و کارشناس ارشد علوم اجتماعی تصریح کرد: برای برخورد جدی با بحران اعتیاد در چنین شرایطی باید علاوه بر تلاش برای کنترل عرضه مواد مخدر، دلایل تقاضای مصرف را کنترل کرد. چراکه تا زمانی که تقاضا برای مواد مخدر باقی است، کنترل عرضه این مواد چندان نتیجه بخش نخواهد بود.

منبع: افکار نیوز