دوره مقدماتی مداخلات روانی اجتماعی در تصادفات رانندگی برگزار شد

دوره مقدماتی مداخلات روانی اجتماعی در تصادفات رانندگی در روزهای شنبه و یکشنبه ۶ و ۷ اردیبهشت ۹۳ با حضور تعداد محدودی از مددکاران اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن مددکاری اجتماعی ایران، این دوره با همکاری گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار گردید. این دوره با مدرسی خانم دکتر پریچهر شریفی متخصص روانشناسی ترافیک از دانشگاه لایپزیک انجام شد.

حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی در گفتگو با روابط عمومی انجمن عنوان کرد، این دوره صرفاً بخشی از یک طرح درازمدت است و در آینده دوره های مدون و برنامه ریزی شده ای تهیه و به صورت عمومی اعلام خواهد شد. به گفته وی،  این حوزه ای کاملا تخصصی است و لازم است تا سریع و با برنامه ریزی مشخص هم دانش و هم تجارب موجود در این زمینه به داخل کشور انتقال یابد. وی همچنین عنوان نمود که در این دوره برخی مسائل مرتبط با این حوزه به صورت عمومی و کلی مطرح شد و در آینده نزدیک این دوره ها با مشارکت سازمانهای مرتبط مانند پلیس راهور و هلال احمر به صورت جدیتر و تخصصی تر اجرا خواهد شد.

به گفته وی در این دوره دو روزه مباحث متعددی همچون زمینه های حضور مددکاران اجتماعی و سایر تخصصهای یاورانه، انواع مداخلات روانی اجتماعی در تصادفات رانندگی و ریشه های روانی و اجتماعی تخلفات رانندگی مطرح شد و مثالها و تحلیلهایی از کشورهای توسعه یافته در این ارتباط به بحث گذاشته شد.

گفتنی است پیش از این در آستانه تعطیلات نوروز، کمپینی با هدف پیشگیری از تلفات ناشی از تصادفات رانندگی با مدیریت انجمن مددکاران اجتماعی از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تشکیل شده بود./

Picturjjje1Pictu1Pictu65re1