صدور پلاک ویژه برای معلولان متوسط

پلاک ویژه معلولان
پلاک ویژه معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از موافقت پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص صدور پلاک ویژه تردد برای معلولان متوسط خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، یحیی سخنگویی، با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تا پایان سال چند برنامه متنوع برای معلولان تحت پوشش خود دارد، اظهار داشت: واگذاری مسکن‌های معلولان در طرح نهضت تأمین مسکن در حال اجراست که تا پایان سال تعداد قابل توجهی از این افراد مسکن‌های خود را تحویل می‌گیرند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات سازمان بهزیستی برای قشر معلول پرداخت بن کالا است به طوری که به دستور رئیس سازمان تا پایان سال به تمامی معلولان این تسهیلات پرداخت می‌شود.

سخنگویی در ادامه به موافقت پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص صدور پلاک ویژه تردد به معلولان متوسط اشاره کرد و گفت: با موافقت پلیس راهنمایی و رانندگی به زودی معلولان متوسط و واجد‌شرایط پلاک ویژه می‌گیرند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در گذشته تنها معلولان شدید از این تسهیلات استفاده می‌کردند که با رایزنی‌های صورت گرفته از این به بعد معلولان متوسط نیز از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

وی در ادامه به برنامه‌های توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور ویژه معلولان اشاره کرد و گفت: در سال جاری تسهیلات ویژه‌ای در این بخش پیش بینی شده بود که می‌توان به پرداخت شهریه دانشجویی و دانش آْموزی اشاره کرد.