مددکاران اجتماعی گردهم می آیند

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از برگزاری اولین دیدار مهربانی اجتماعی پیشکسوتان و مددکاران اجتماعی خبر داد.

سید حسن موسوی چلک در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن  اعلام این خبر اشاره کرد که یکی از نیاز های بشر وجود ارتباط با دیگران است. در راستای این ارتباط است که افراد می توانند به هم مهر بورزند، محبت کنند و از حال هم خبر داشته باشند. متاسفانه امروزه بنا به دلایل مختلف از جمله گسترش تکنولوژی، تغییر ساختار خانواده ها و ارتباطات مردم در محله ها، مشغله های فراوان فرصت دیدار های چهره به چهره کم شده است و شاید نتوان همچون گذشته شب نشینی های دلنشین را داشته باشیم (گرچه معتقدم اگر بخواهیم می توانیم به شکل های دیگر این شب نشینی ها را داشته باشیم) و همین موضوع باعث شده دوری فیزیکی که نتیجه اش دوری عاطفی است در جامعه بیشتر شود. فقر محبت بین مردم و حتی خانواده ها موضوعی است که باید نگران آن باشیم.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه گفت: همه ما نیاز به توجه، دیده شدن و محبت داریم لذا چاره ای نداریم تا برای تامین این نیاز متناسب با شرایطی که در آن زندگی می کنیم راه های منطقی و متعددی را انتخاب کنیم.

وی یکی ازاین راه ها را ایجاد فرصت هایی برای دیدار گروهی دانست و افزود: به همین دلیل به دنبال نشست های صمیمی که در گذشته در انجمن مددکاران اجتماعی ایران بر گزار می کردیم این بار در نظر گرفتیم به طور گستره تر در یک فضای صمیمی و ساده فرصتی برای دیدار پیشکسوتان و بازنشستگان مددکاری اجتماعی را در قالب « اولین دیدار مهربانی اجتماعی» در بعداز ظهر عید غدیر خم در سی ام شهریور ماه سال جاری از ساعت ۱۶ لغایت ۱۹در تهران فراهم کنیم تا به کسانی که در طول زندگی کاری شان لبخند را بر چهره مردم می نشاندند و خود مروج مهربانی اجتماعی بودند و تقسیم خنده ها و ترمیم گریه ها را پیشه خود قرار  داده بودند، ما هم دراین روز این لبخند را بر چهره آنان بنشانیم و وظیفه خود را در قبال این عزیزان که گنجینه ارزشمندی هستند، هر چند کوچک انجام دهیم.

3232325544

موسوی چلک تاکید کرد: با ترویج مهربانی اجتماعی می توانیم احساس پویایی و سرزندگی را در جامعه ترویج دهیم و همبستگی میان مردم را بیشتر کنیم و تعلق اجتماعی و نشاط اجتماعی را در جامعه نهادینه کنیم.

وی افزود: فراموش نکنیم که هیچکدام از ما انسان ها بی نیاز از محبت نیستیم و آثار آن در زندگی بسیار محسوس خواهد بود. بی دلیل نیست که «مولوی» محبت را عاملی برای تبدیل شدن خار به گل،سرکه به مل، سنگ به روغن، موم به آهن، قهر به رحمت می داند و حتی می گوید« از محبت مرده، زنده می شود/از محبت شاه بنده می شود».

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: معتقدم که محبت کردن به دیگران دوستی هارا هم در جامعه افزایش می دهد واحساس تنهایی اجتماعی که امروزه یکی از نگرانی های جدی محسوب می شود کمتر خواهد شد و (اگر بخواهیم) مهربانی اجتماعی می تواند جایگزین تنهایی اجتماعی شود .