معاون بهزیستی کشور: داروهای بیمارن ام اس تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: با پیگیری های صورت گرفته داروهای بیماران مبتلا به ˈام اسˈ تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

ˈیحیی سخنگوییˈ روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اداره بهزیستی وظایف توانبخشی به بیماران مبتلا به ام اس را برعهده دارد و این بیماران می توانند با مراجعه به مراکز بهزیستی با دریافت کد معلولیت از خدمات توابخشی رایگان استفاده کنند.

وی با اشاره به بهبود وضعیت معلولان در دولت یازدهم گفت: در مدت صد روزه دولت دکترروحانی رقم پرداختی برای تجهیزات معلولین نسبت به سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: طرح بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در هیات دولت در حال بررسی است که بزودی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه فراکسیون حقوق معلولین درمجلس پیگر تصویب قانون حمایت از حقوق معلولین است، خاطرنشان کرد: با تصویب این قانون ۷۰ درصد از مشکلات معلولان در جامعه حل خواهد شد.

سخنگویی وضعیت اشتغال، مسکن و محیط سازی مناسب شهری را ازمهمترین موارد مطرح شده در قانون حمایت از جامعه معلولین دانست و اظهار داشت: همچنین در این طرح نقش صدا وسیما در چگونگی برنامه سازی برای قشرمعلول و وظایف شهرداری ها نسبت به مناسب سازی شهرها بصورت قانون درآمده است.

معاون امور توابخشی سازمان بهزیستی کشور ارایه خدمات توابخشی در منازل را از مهمترین برنامه های این معاونت در سال آینده ذکرکرد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته یکهزار و ۶۰۰ نفر در ۱۰ استان کشور از تسهیلات توانبخشی رایگان در منازل استفاده کردند و هم اکنون چهار هزار نفر نیز در سراسر کشور تحت پوشش این طرح قرار دارند.

منبع: خبرگزاری ایرنا