کمبود بیش از ۳۰ هزار نیروی مددکار اجتماعی در سازمان‌ها

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها ۸ هزار مددکار اجتماعی در کشور فعال هستند، گفت: باید با برنامه‌ریزی صحیح بتوانیم این آمار را به ۴۰ هزار مددکار اجتماعی در دستگاه‌ها برسانیم.
 
سید حسن موسوی چلک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، تصریح کرد: در حال حاضر در تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی مددکاران اجتماعی فعال هستند اما متأسفانه آمار مددکاران اجتماعی در کشور قابل قبول نیست چرا که تنها ۸ هزار مددکار اجتماعی در کشور وجود دارد.

موسوی چلک افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده باید ۴۰ هزار مددکار اجتماعی در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی فعال باشند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ادامه داد: مددکاران اجتماعی در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله دادگستری، بانک‌ها، نیروی انتظامی، کمیته امداد، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و دستگاه‌های دیگر حضور دارند و فعالیت این افراد با یکدیگر در سازمان‌ها متفاوت است.

وی با انتقاد از عملکرد آموزش و پرورش در به کارگیری افراد مددکار اجتماعی در مدارس تأکید کرد: متأسفانه در مدارس هیچ توجهی به مددکاران اجتماعی نمی‌شود در حالی که بر اساس قوانین و مقررات باید در مدارس مددکاران اجتماعی فعال باشند.

موسوی چلک نقش مددکاران اجتماعی را مهم دانست و گفت: این افراد می‌توانند با ارتباط مستقیم با خانواده‌ها در رفع مشکلات آنها مؤثر باشند چرا که برخی از مشکلات مالی نبوده و با مشاوره مشکلات برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/