گزارش آیین نکوداشت دکتر حسین فکرآزاد/ گزارش تصویری نکوداشت بخش اول

آیین نکوداشت دکتر حسین فکرآزاد در جمعی صمیمی در ساختمان بهزیستی استان تهران برگزار شد.

روز دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ آیین نکوداشت این استاد مددکاری اجتماعی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه آزاد تهران مرکزی در جمع باشکوهی از دانشجویان، اساتید، مدیران و دوستان ایشان به اجرا درآمد.

در این مراسم که به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی و به همت انجمن مددکاران اجتماعی ایران و با همکاری بهزیستی استان تهران برگزار شد، علاوه بر خانواده دکتر فکرآزاد، انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاونین وی، دکتر حمیدرضا خرم خورشید، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تعداد زیادی از همکاران و شاگردان استاد فکرآزاد حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و دبیر مراسم ضمن قدردانی از سازمان ها، افراد و اصحاب رسانه که در برگزاری این برنامه کمک کردند عنوان نمود که این آیین، پنجمین برنامه از سری نکوداشتهایی است که انجمن مددکاران اجتماعی ایران از پیشکسوتان حوزه مددکاری و سلامت اجتماعی برگزار می نماید.

وی گفت: انجمن اگرچه بنیانگذار آیین های قدردانی نیست اما همواره سعی کردیم که این مراسم را با شکوه و جلوه خاصی که در شأن معلمین حوزه اجتماعی است برگزار کنیم تا هم بخشی از تلاشهایی که در این عرصه صورت داده اند را به یاد بیاوریم و هم سنت حسنه گرامی داشت مقام استاد را برپا نگاه داریم.

موسوی چلک با بیان این مطلب که شعار سال جاری روز جهانی مددکاری اجتماعی “ثبات اجتماعی و توسعه محیط زیست” است گفت: مددکاران اجتماعی برای ارتقاء جامعه سالم کار می کنند و در این مسیر از تجربیات و زحماتی که پیشکسوتان این حرفه انجام داده اند غافل نخواهند بود.

در ادامه، دکتر اصغر باقری مدیرکل بهزیستی استان تهران، ضمن قدردانی از همت انجمن مددکاران اجتماعی ایران عنوان نمود که برای سازمان بهزیستی افتخاری است که میزبان برنامه پاسداشت مقام اساتید مددکاری اجتماعی باشند.

وی با بیان برخی از ویژگی های دکتر فکرآزاد ، متانت و صبوری وی در جلسات و کلاسهای درسشان را تحسین نمود و برای سلامت و عزت ایشان دعا کرد.

دکتر انوشیروان محسنی بندپی نیز با ذکر برخی از سجایای اخلاقی دکتر فکرآزاد حضور ایشان در حوزه اجتماعی را یک فرصت مغتنم دانست و ابراز امیدواری کرد بیش از پیش از ایشان و ایده های و تجاربشان در برنامه های سازمان استفاده شود.

همچنین برخی از حاضرین در باب خاطرات با ایشان یا سابقه همکاری یا دوستیشان سخن گفتند.

در انتهای برنامه، لوح یادبود ویژه مراسم و تندیس دکتر فکرآزاد و هدایایی که از سوی افراد و سازمان های مختلف تهیه شده بود به ایشان تقدیم شد.

کتابچه این مراسم و تمبری که به افتخار ایشان و برای این مراسم تدارک دیده شده بود بین حاضرین توزیع گردید.

این برنامه ساعت حدود ۱۸ با عکسهای یادگاری به پایان رسید/

 

گزارش تصویری آیین نکوداشت دکتر حسین فکرآزاد: