۱۰۰ آمبولانس نوسازی شده به اورژانس اجتماعی اضافه می‌شود

دکتر همایون هاشمی
دکتر همایون هاشمی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در سال جاری ۱۰۰ دستگاه آمبولانس نوسازی شده به اورژانس اجتماعی اضافه می‌شود.

همایون هاشمی امشب در نشست مطبوعاتی که با حضور مدیرکل بهزیستی مازندران و خبرنگاران کشوری و استانی در سالن کنفرانس اردوگاه شهید عظیمی بابلسر برگزار شد با اشاره به بحث مشروبات الکلی،  اظهار داشت: چون بحث الکل در اسلام جزء حرامی‌ها و مردم کشور ما نیز مردمی مسلمان و مقید به ارزش‌های اسلامی هستند در کشورما نگران‌کننده و دامن گیرنیست.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی استفاده از الکل اعتیاد است گفت: سازمان بهزیستی که به عنوان عضو کمیته پیشگیری در ستاد مبارزه با مواد مخدر است در چند ماه اخیر مصوبه‌ای داشته که تعریف وزارت خانه‌ای نیز شده که بر اساس آن کارشناسان معتقدند باید مرکزی به عنوان پایلوت برای ترک الکل راه اندازی شود.

این مسئول اضافه کرد: هر چند برای این موضوع تاکنون اقدام عملی نشده اما جزء برنامه ما در حوزه پیشگیری است و قرار است به صورت جامع بررسی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اعلام اینکه در حال حاضر بزرگ‌ترین مراکز مشاوره ای کشور جزء سازمان بهزیستی هستند، بیان داشت: قرار بود در سال گذشته شبکه‌های مشاوره‌ای کشور تقویت شود که اکنون بیش از هزار مرکز مشاوره‌ای در عرصه توسعه داریم.

هاشمی، پوشش ۱۰۰درصدی مشاوره ای شهری و روستایی، راه اندازی مراکز مشاوره‌ای در مناطق کمتر توسعه یافته با حمایت یارانه‌ای، راه اندازی باشگاه سلامت و روان خانواده در ۱۱ استان کشور به صورت پایلوت، تقویت سوپر وایزر و مدیریت مشاوره تلفنی، راه اندازی خط مشاوره‌ای ویژه جامعه کار و تولید، راه اندازی مشاوران رایگان و برخورداری همگان از آن را جزء اهم برنامه های خود در حوزه مشاوره ای برشمرد.

وی با اعلام اینکه در سال جاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در بحث بیمه هزینه می‌شود، گفت: اگر بیمه مکمل را در نظر گیریم این مقدار به ۱۲۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بحث بیمه مکمل تصریح کرد: امسال بنا داریم ۲۰ میلیارد تومان در بحث بیمه مکمل هزینه کنیم که در یک ماه اخیر سه میلیارد تومان هزینه استانی شد.

هاشمی با بیان اینکه هیچ مددجویی در بحث بیمه مکمل برای هزینه درمانی مشکلی در استان‌ها ندارد، اذعان داشت: نه تنها بیمه مکمل حذف نشده بلکه تقویت هم شده است.

این مسئول با اشاره اینکه صندوق بیمه تکمیلی سازمان بهزیستی راه اندازی شده که جایگزین بیمه مکمل است، بیان داشت: افزایش سطح پرداختی درمانی، هزینه داروهای افراد مبتلا به ام اس تحت پوشش سازمان، زیر پوشش قرار دادن گروه‌های معلول، جبران هزینه‌های خسارت آزمایشگاهی، خدمات عظیم برای تمام کسانی که زیرپوشش سازمان بهزیستی هستند از جمله افرادی هستند که می‌توانند از بیمه مکمل استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه امسال ۳۰ میلیارد تومان در بحث ارتقای معیشت و راندمان مهد کودک هزینه می‌کنیم، گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته به این اندازه برنامه‌های مدون و منطبق بر منطق استوار ندارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به اثرات اورژانس اجتماعی در بحث توسعه اشاره و تصریح کرد: اورژانس اجتماعی یگانه راه نجات کشور در حوزه مداخلات در موضوع آسیب‌های اجتماعی است.

هاشمی اذعان داشت: در سال جاری ۱۰۰ دستگاه آمپولانس نوسازی شده به اورژانس اجتماعی اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه رویکرد سازمان بهزیستی توانمندسازی است، گفت: توانمندسازی را از ورزش معنا می‌کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: اگر افرادی که نقص عضو دارند را هدایت و حمایت کنیم سبب افتخار کشور می شوند.

هاشمی با بیان اینکه ۹۵ درصد از کسانی که در پارالمپیک سال گذشته شرکت داشتند عضو مددجویان سازمان بهزیستی بودند، افزود: این نشان می‌دهد سازمان بهزیستی در این حوزه خوب عمل کرده است.

منبع: روزنامه رسالت