یاد مرحوم دکتر محسن قندی گرامی باد

با کمال تأسف، باخبر شدیم که دکتر محسن قندی از جمله اولین استادان تخصصی مددکاری اجتماعی در ایران، مدرس ارزشمند مدرسه خدمات اجتماعی و نویسنده کتاب مرجع مددکاری اجتماعی دار فانی را وداع گفته اند.

روانشاد استاد قندی متولد ۶ آذر ۱۳۰۸ در تهران و فارغ التحصیل رشته مددکاری اجتماعی و نیز دکتری جامعه شناسی از دانشگاه پاسفیک کالیفرنیا امریکا بود و پس از بازگشت به ایران مدتی رئیس دانشکده مددکاری اجتماعی بود.

دکتر قندی به گواهی فارغ التحصیلان مدرسه خدمات اجتماعی (به مدیریت خانم ستاره فرمانفرمائیان) از بدو تاسیس این رشته در ایران تلاش چشمگیری در آموزش و پژوهش داشته و کتاب “دیباچه ای بر مددکاری اجتماعی” ایشان یکی از منابع اصلی آموزش دانشجویان و کارشناسان بوده و هنوز هم هست. وی همچنین چندین اثر دیگر از جمله “تکاپوشناسی گروه ها (داینامیک گروه)”، “مقدمه ای بر تحول تکوین اجتماعی” و “فن مصاحبه در خدمات و امور اجتماعی” تألیف کرده بودند.

 متاسفانه پس از انقلاب از حضور این استاد بی بدیل وی و همسرشان (خانم مریم تاجران) که ایشان نیز فارغ التحصیل مددکاری اجتماعی و جامعه شناسی بودند محروم بوده ایم و ایشان در ۱۶ آبان ۱۴۰۰ و در سن ۹۲ سالگی به سرای باقی شتافتند.

انجمن مددکاران اجتماعی ایران با قدردانی از زحمات این استاد بزرگ مددکاری اجتماعی، این مصیبت را به جامعه مددکاری اجتماعی و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نماید.

روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعی ایران