بزرگتر شدن کمیته امداد و بهزیستی، نشانه کاهش مسئولیت اجتماعی و ضعف اخلاق مداری در کشور است.

سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: بزرگتر شدن کمیته امداد و بهزیستی، نشانه کاهشمسئولیت اجتماعی و ضعف اخلاق مداری در سطح کشور است.

وی ادامه داد: امروز وقتی در محافل جمعی، این خبر را می‌شنویم که اخلاق اجتماعی در میان افراد در جامعه امروز ضعیف شده است، خبری آشنا و تازه برای ما نیست.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران تصریح کرد: نبود مدارا، ترویج خشونت، نداشتن مهارت کنترل خشم در برخورد با اعضای خانواده و همچنین اختصاص جایگاه دوم به آمار پرونده‌های قضایی کشور، نماد ضعف اخلاق در جامعه امروز است و این موارد نشانه‌های خوبی به حساب نمی‌آیند.

موسوی چلک خاطرنشان کرد: ضعف اخلاق اجتماعی، معضلی است که باید از سال‌ها پیش در خصوص آن چاره اندیشی می‌شد که متاسفانه از توجه و پردازش به آن غفلت شده است و امروز جزء آن دسته از مواردی است که باید به طور دقیق مورد تأمل واقع شود.

وی ادامه داد: محور اصلی دین اسلام اخلاق مداری است و اینکه در جامعه امروز مسیری مغایر با ارزش های اسلامی را طی می‌کنیم جای تعجب دارد.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور تاکید کرد: امنیت اجتماعی پایدار و تحقق آن در سایه توجه به اخلاق و رعایت اخلاق مداری میسر است.

وی یادآور شد: جامعه ای که اخلاق اجتماعی در آن رنگ ببازد و با ضعف اخلاق مداری مواجه باشد، شاخص‌های سلامت روانی هم در آن جامعه روند خوبی را طی نخواهند کرد.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور تصریح کرد: اگر از افراد در جایگاه های مختلف بپرسیم که اخلاق اجتماعی را در جامعه امروز چگونه می‌بینند، پاسخ‌های قابل تاملی را دریافت خواهیم کرد.

موسوی چلک خاطرنشان کرد: اخلاق مداری و لزوم تقویت اخلاق اجتماعی یکی از ضروریات جامعه امروز است و این امر موجب تقویت امنیت اجتماعی می‌شود.