پایگاه اطلاع رسانی انجمن مددکاران اجتماعی ایران

مددکاری اجتماعی و پیشگیری از تصادفات رانندگی

مددکاری اجتماعی و پیشگیری از تصادفات رانندگی

برای اشتراک بنر در وب سایت یا وبلاگ خود، از کد زیر بنر استفاده نمائید.

نیاز به رانندگی باعث افزایش تعداد تصادفات جاده ای و شهری به صورت مکرر و با میزان مرگ بالا شده است و به عنوان یک مشکل در زمینه سلامت عمومی بیان می شود.

آیا میدانید تصادفات رانندگی اولین علت مرگ و میر نوجوانان در ایران محسوب می شود؟

آیا میدانید ۲۰ درصد از زنان سرپرست خانوار همسران خود را در تصادفات رانندگی از دست داده اند؟

آیا میدانید ۲۱۰۰۰نفر در تصادفات جان خود را از دست می دهندکه ۵ تا ۷ برابر این تعداد دچار معلولیت پایدار و ماندگار می شوند؟

آیا میدانید که یک تصادف ترافیکی از عوامل متعددی ناشی می شود که مهم ترین این عوامل عامل انسانی است؟

آیا میدانید این افراد در آینده مراجعین اصلی شما خواهند بود؟

آیا به این جمله معروف اعتقاد دارید که پیشگیری بهتر از درمان است؟

به نظر شما مددکاران اجتماعی چگونه می توانند در پیشگیری از تصادفات رانندگی نقشی سازنده داشته باشند؟

لازم به ذکر است این طرح با همکاری گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با مسئولیت آقای دکتر سیدمحمد حسین جوادی و خانم ها الهام رستمی، عطیه آرام، مهدیه کیهانی اجرا می شود. لطفا با استفاده از کد اشتراک، این بنر را در وب سایت ها یا وبلاگ های خود و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

۰

مطالب مرتبط

14 نظر

 1. حمزه امینی مارابی

  با سلام و تبریک سال نو خدمت مددکاران اجتماعی،به نظر میرسه طرح خوبی باشه البته امیدوارم براساس برنامه ریزی اجتماعی در مددکاری تدوین وطراحی شود،مشکلات زیادی قطعاسر راه عزیزان خواهد بودازجمله عدم وجود مددکاران آموزش دیده در حوزه PTSD ومداخله در بحران و…از دوستان حساس به مسائل اجتماعی ومشاهدات مددکارانه آنان تشکر میکنم که یکبار دیگربه قول پیتر برگر فرآیند عجیب کردن مانوس،وآنهم مانوسی دردناک(تصادف) راآغاز نمودند.
  برای تمامی دوستان آرزوی موفقیت میکنم.

  ۰
  پاسخ
  1. مدیر سایت

   جنایب آقاتی مارابی
   با سلام واحترام
   این آغاز یک حرکت بزرگ در حوزه اجتماعی است.برایب تربیت مددکاران اجتماعی در اردیبهشت ماه با حضور مدرسینی از کشور های دیگراین حرکت استمرار خواهد یافت.در حال حاضر پایان نامه یکی از دانشجویان مددکاری اجتماعی در مقطع دکتری در همین رالطه است.قبلا هم همایشی با همکاری انجمن مددکاران اجتماعی ایران و انجمن علمی دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

   ۰
   پاسخ
 2. مرتصی نعمت دوستدار شما

  با سلام وتبریک فراوان و به امید فردایی بهتر ضمنا به نظر من لازم است قوانین شدید وضع واجرا شود از همه مهمتر با کادر پلیس اموزش دیده و تامین شده…

  ۰
  پاسخ
 3. نجف پور

  با عرض سلام وخسته نباشید وتشکر از توجه شما به تمامی مسائل اجتماعی
  در خصوص نقش مددکاران درپیشگیری از تصادفات جاده ای با توجه به اینکه یکی از وظایف مددکاران کمک به افراد درشرایط بحرانی می باشد ویکی از علتهای شرایط بحرانی تصادفات جاده ای می باشد واین کمک می تواند در ۳وضعیت قبل ،حین وبعد از بحران باشد ومددکاران می توانند در این مراحل بسیار تاثیر گذارباشند ما می توانیم با جمع آوری اطلاعات علت وپیامد تصادفات مسئولین راحساس کنیم علتهای اساسی این پدیده را از طریق تحقیق وپژوهش بدست بیاوریم وراهکارهای کاهش این بحران را براساس ویژگیهای هر منطقه وفرهنگی تدوین نمائیم .به نظر بنده حضور مددکاران درحوزه راهنمایی ورانندگی ضروری است تا بتوانند قبل شرایط بحران برای افراد وخانواده هایشان تاثیر گذار باشند ودر صورتی که فرد یا افرادی دچار سانحه گردید حضور اورژانس اجتماعی تیم خدمات سیار به نظرمفید خواهد بود تابتواند فرد وخانواده را زودتر ازشرایط بحرانی بیرون آورده وآنها را با منابع کمک کننده درجامعه آشنا بنمایند

  باتشکر نجف پور

  ۰
  پاسخ
 4. نظری

  حرکت مبارکی است . البته کار بسیارسختی است . امیدوارم مورد استقبال پلیس محترم نیز واقع شود. .این مسئله مهمی است که ما باید سهم خودمان را در نابسامانی ترافیکی بدانیم وباور داشته باشیم.

  ۰
  پاسخ
  1. مدیر سایت

   آقا حمید
   با سلام واحترام
   لطفا این مطلب را در وبلاک هاو سایت هایی که می شناسید بارگذاری کنید و یا برای دوستانتان ایمیل کنید
   موسوی

   ۰
   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.