“کنگره ۶۰ سال ” اولین رویداد بین المللی مددکاری اجتماعی ایران، پس از انقلاب اسلامی است

تاریخچه مددکاری اجتماعی آکنده است از نقاط عطف غرورآمیز و گاه ناکامی‌های عبرت‌آموز، مددکاران اجتماعی در داستان این فراز و نشیب‌ها، همواره پرچمداران خستگی ناپذیری بوده‌اند که به ‌منظور ساختن دنیای بهتر، شادتر و امن‌تری برای همنوعان خود و آیندگان تلاش مضاعفی نموده‌اند. به همین دلیل، مددکاران اجتماعی وظیفه خطیر و پر مسؤولیتی در جامعه پذیرفته‌اند و لازمه توفیق در این رهگذر، ارتقای آگاهی‌های علمی-تخصصی، وقوف بر چارچوب وظایف حرفه‌ای و اخلاقی مددکاری اجتماعی، آشنایی با دستاوردهای علمی و تجربی در سطح بین المللی و غیره در جهت ایفای هرچه مطلوب‌تر نقش مددکاری اجتماعی در جامعه است.

در این کنگره سعی بر آن است تا با مشارکت و حضور مدیران و کارشناسان سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی، نخبگان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان داخلی و همچنین اساتید و پژوهشگران صاحب نام مددکاری اجتماعی از انجمن های مددکاری اجتماعی سراسر جهان، زمینه ی مساعدی جهت تبادل نظرات و ایده ها فراهم گردد تا از آخرین رخدادها و دستاوردهای علمی و تجربی همدیگر آشنا گردند.

برگزاری این کنگره علاوه بر اینکه دارای آورده هایی برای ارتقای حرفه ای مددکاری اجتماعی در کشور می گردد نوعی سرمایه گذاری در حوزه های آموزشی، فکری، ارتباطی، انسانی در زمان حال و آینده حرفه مددکاری اجتماعی و فرصت سازی برای آیندگان مددکاری اجتماعی خواهد بود. مستندسازی اقدامات و فعالیت های ۶۰ ساله مددکاری اجتماعی در ایران ضمن آنکه ارج نهادن به میراث گذشتگان این حرفه است، با شناسایی نقاط قوت و ضعف اقدامات و فعالیت حرفه ای گذشته فرصت ترسیم چشم انداز مددکاری اجتماعی در آینده را به درستی فراهم خواهد کرد.

غلامعلی قربانی- عضو هیات مدیره انجمن

پوستر